Coraz więcej urządzeń z funkcją GPS

Z każdym rokiem na rynku pojawia się coraz więcej sprzętu, który jest wyposażony w moduł GPS. Przede wszystkim trzeba wskazać smartfony, aczkolwiek również wiele tabletów, a więc przenośnych komputerów z ekranem dotykowym, oferuje tę funkcję.

Tym samym mamy w ręku swoiste 2 w 1, ponieważ ten sam sprzęt pozwala nam surfować po internecie, jak też korzystać z ogromnego potencjału, jaki posiada system GPS. Gdy chcemy dotrzeć do celu bez problemu, taki tablet sprawdzi się w charakterze nawigacji samochodowej.

Dynamiczne upowszechnienie GPS-a nie jest kwestią przypadku, a naturalną konsekwencją spadku cen podzespołów, które od pewnego momentu są produkowane w bardzo dużych ilościach. Największa w tym zasługa Chińczyków, ponieważ to tamtejsze firmy są potentatem w zakresie wytwarzania modułów GPS, które potem są montowane w smartfonach i tabletach.

Tam również powstaje najwięcej nawigacji samochodowych – zarówno renomowanych marek zachodnich, jak i tych rdzennie chińskich, które spotykają się z coraz cieplejszym przyjęciem. Coraz trudniej znaleźć dziś przeciętnego użytkownika elektroniki, który nie miałby pod ręką przynajmniej jednego urządzenia z funkcją GPS.

Kierowcy chętnie kupują nawigacje do swoich aut, a stale obniżające się ceny oraz liczne sklepowe promocje jeszcze bardziej do tego zachęcają. Smartfon, jaki dostajemy w salonie sieci komórkowej, również jest wyposażony w moduł GPS, więc możemy korzystać z niego zarówno w samochodzie, jak i podczas pieszych spacerów – na przykład w turystycznych destynacjach.

www.marketingnaserio.pl