Instalacje LPG – fakty i mity

Niestety, wokół instalacji gazowych w samochodach narosło sporo mitów, które często stają się przyczyną tego, że kierowcy rezygnują z takich rozwiązań. Warto więc powiedzieć kilka słów prawdy na ten temat.

Nieprawdą jest to, że instalacje gazowe mogą wybuchnąć, o czym dobitnie świadczą statystyki. Często podważa się również opłacalność tego rozwiązania.

W sieci znajdziemy specjalne kalkulatory, dzięki którym będziemy w stanie dokładnie wyliczyć, kiedy instalacja spłaci nam koszty jej montażu i kiedy zacznie na siebie zarabiać. Można to zrobić nawet dla konkretnego modelu samochodu.

Można się również spotkać z opiniami, że samochody napędzane gazem jeżdżą wolniej – owszem, kiedyś tak było, jednak obecnie można uniknąć takich niedogodności. Warto także wspomnieć o tym, że instalacje LPG można montować praktycznie w każdym rodzaju aut, również w tych nowszych modelach.

Jakie są minusy instalacji gazowych? Z pewnością, mogą one zajmować sporo miejsca w aucie. Trzeba też zaznaczyć, że na niektórych parkingach podziemnych nie można ich parkować.

osłona tablicy rejestracyjnej https://www.makomotocykle.pl/