Marka auta a cena

Podobno najbezpieczniej inwestować w nieruchomości – niektóre auta to jednak również prawdziwa inwestycja. Pytanie tylko, czy trwała. Są modele, których cena jest równoważna kilku wysokiej klasy apartamentom. Niektórzy komentatorzy ironizują nawet, że w samochodach takich chodzi po prostu o to, żeby były drogie. I w miarę możliwości unikatowe – wówczas na pewno znajdą swoich nabywców.

W rankingach najdroższych aut nie brak marek dobrze znanych nie tylko obeznanym w świecie motoryzacji. Są tam na przykład samochody włoskie, takie jak Ferrari czy Pagani. Samochody japońskie raczej nie pojawiają się w takich zestawieniach, chociaż ceny modeli z wyższej półki z pewnością przyprawiłyby niejedną osobę o zawrót głowy. W zestawieniu znalazło się za to miejsce dla marek francuskich czy amerykańskich. Czy zestawienia takie mają jakieś przełożenie na ceny modeli z niższej półki? Na szczęście nie.

Chyba, że ktoś dowartościuje się stwierdzeniem, że jego auto wyprodukowano w kraju, z którego pochodzi najdroższy pojazd świata.

serwis atlas tablica rejestracyjna do druku