Prawa rodziców

www.kukania.com.pl

Zdaje się, że jednymi z najtrudniejszych do rozstrzygnięcia spraw sądowych są te, w których stronami są członkowie jednej rodziny. Wielu z nas zapewne nie jest sobie w stanie wyobrazić, że można procesować się ze swoimi najbliższymi, jednak w dzisiejszych czasach takie sytuacje są na porządku dziennym. Oczywiście, najczęstszym powodem, dla którego ludzie pozywają krewnych są pieniądze. W niektórych sytuacjach motywacją jest tutaj złośliwość, a w innych pazerność, jednak z pewnością można wskazać wiele takich sytuacji, w których procesowanie się ze swoimi rodzicami, współmałżonkami czy też dziećmi ma racjonalne i moralne uzasadnienie.

Zanim jednak złoży się pozew do sądu, trzeba najpierw wykorzystać wszystkie inne możliwości. Jakiś czas temu zaczęto głośno mówić o tym, że rodzice mogą pozywać swoje dzieci o alimenty. Z pewnością, dla dobrego człowieka decyzja o złożeniu takiego pozwu jest bardzo trudna i bolesna. Zdaje się jednak, że w niektórych przypadkach tak po prostu trzeba.

Kiedy starszy bądź schorowany człowiek nagle zostaje bez środków do życia, a dzieci w ogóle się nim nie interesują, to po prostu nie ma on wielkiego wyboru. Moralnym obowiązkiem każdego syna i córki jest opieka nad rodzicami w momencie, w którym oni tego potrzebują. Na to zasługuje zdecydowana większość rodziców i naprawdę przykro jest patrzeć na sytuacje, w których muszą oni dochodzić swoich praw przed sądem. Miejmy nadzieję, że tego typu spraw będzie coraz mniej, a ludzie zaczną szanować swoich najbliższych.

przedawnienie kredytu Radca prawny Bolesławiec