Odpowiednie fryzury do kwadratowej twarzy

metoda omo

Kształt twarzy każdego człowieka jest cechą genetyczną, na której w dużej mierze nie mamy wpływu. Oczywiście, jeśli nasza waga znacznie przekracza normę, odbije się to również w wyglądzie policzków. Podobnie stanie się, jeśli pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Jednak nawet w sytuacji, gdy nasza waga jest w normie, a na co dzień jesteśmy zadowolone ze swojego wyglądu, warto wiedzieć, jakie fryzury są odpowiednie dla osób o kwadratowej twarzy.

Jeśli masz wystające kości policzkowe, a także szerokie czoło oraz kości żuchwy, twoim celem prawdopodobnie jest to, aby optycznie nieco złagodzić rysy twarzy. Odpowiednie uczesanie może bardzo w tym pomóc. Aby osiągnąć zamierzony skutek, dobrze jest wybierać miękkie, dziewczęce fryzury. Dzięki otaczającym twarz lokom, nabierzesz bardziej kobiecego wyglądu.

Proporcje kwadratowej twarzy dobrze jest zrównoważyć zaczesywaną na bok grzywką. Świetnie będzie się prezentować w towarzystwie długich lub półdługich włosów. Twarz wyda się zgrabniejsza, jeśli dodatkowo włosy będą lekko pofalowane lub fryzura zostanie wzbogacona o delikatnie nachodzące na twarz pazurki. Zasadniczo uważa się, że osoby o kwadratowych twarzach powinny unikać noszenia krótkich fryzur.

Jeśli jednak bardzo zależy ci na skróceniu włosów, wybierz jedną z klasycznych propozycji: boba lub pazia.

Trychologia: studia podyplomowe na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu