Wspólnie z całą rodziną

Jedną z ciekawszych form jogi są ćwiczenia, które można wykonywać całą rodziną. Przede wszystkim ma to bardzo pozytywne konsekwencje społeczne – sprawia, że rodzina znajduje czas dla siebie, jej członkowie odrywają się od codziennych kłopotów i obowiązków i znajdują chwilę, by razem spędzić popołudnie i czegoś się wzajemnie nauczyć. Warto wspólnie wybrać się do szkoła jogi zielona góra.

Podczas ćwiczeń jogi rodzinnej zwykle opiekun ćwiczy razem ze swoim dzieckiem, przy wykorzystaniu specjalnych mat. Dzięki temu wzmacniają się więzi rodzic-dziecko, może dojść do zwiększenia poczucia bliskości, a co za tym idzie również bezpieczeństwa i zaufania.

Można przy tym się świetnie bawić, ale również podjąć pewien wysiłek, który na pewno będzie miał pozytywne skutki dla całego organizmu. Joga uczy przyjmowania prawidłowej postawy, co może być pomocne zarówno dla dziecka, które w tym wieku szczególnie narażone jest na różne wady postawy, jak i dla rodzica, który spędzając czas przy biurku zapomniał zadbać o swój kręgosłup.

Można znaleźć więc wiele korzyści z tak spędzanego czasu.

zdrowie.cywilizacja.com.pl