Zaczynamy przyjęcie

Często wybierając się w odwiedziny do znajomych, świętować urodziny, rocznicę, czy na parapetówkę, myślimy intensywnie, co zabrać ze sobą, by wypaść jak najlepiej w oczach znajomych. Oczywiście w przypadku urodzin, czy większych uroczystości można zdecydować się na poważniejszy prezent, jednak często i w tych przypadkach trudno jest trafić w gust i mieć pewność, że nasz podarunek spodoba się gospodarzowi. Dlatego często najbardziej rentownym prezentem okazuje się być alkohol, a zwłaszcza dobra i elegancko wyglądająca butelka wina.

Wiadomo, że jeśli wręczamy wino na prezent dla bliskiej nam osoby znamy gust i wiemy, na jaki smak zdecydować się w sklepie. Bardziej skomplikowana sytuacja ma miejsce w przypadku osoby, której gustu nie jesteśmy w stanie ocenić. Eksperci w tym przypadku polecają wina ze szczepu Chardonnay i Merlot, które świetnie przypadną do gustu praktycznie każdemu podniebieniu i nie rozczarują obdarowywanej osoby.

Kolejna decyzja dotyczy tego, czy chcemy zaoszczędzić i wybrać wino gorszej jakości, czy zdecydować się na trunek z wyższej półki – to oczywiście również zależy od wielu czynników, przede wszystkim od okazji, naszych relacji z gospodarzem, czy od tego, czy zna się on na winach. Musimy pamiętać również, że w bardzo wielu przypadkach nasz prezent zostanie otworzony już podczas imprezy, dlatego warto wcześniej zapytać się o liczbę gości i odpowiednio dobrać wielkość butelki, czy gatunek zakupionego przez nas wina. Dodatkowo możemy dorzuć do prezentu fantazyjny otwieracz, bądź ciekawy kieliszek, które zwiększą jego wartość.