Konflikt międzygrupowy

Podobnie, jak rodzą się konflikty wewnątrz grupy, tak równie często dochodzi do ich powstawania pomiędzy grupami, co ma już nieco szerszy zakres.
Okazuje się bowiem, że konflikty międzygrupowe wynikają w głównej mierze z powstałych procesów społecznych, które są splotem wielu zależności międzyludzkich.
Ich przebieg może mieć wieloraki charakter, zarówno łagodny, ale również bardzo burzliwy.
Dlatego też to właśnie o nich jest współcześnie tak głośno, gdyż odbywają się one na szeroką skale.
Ich przejawem jest organizacja wszelkiego rodzaju protestów, demonstracji, czy też pisanie protestów, jednak w ich ostrej postaci dochodzi również do aktów przemocy, wraz z użyciem broni.
Zawsze jednak konflikty międzynarodowe przyjmują z góry określony charakter, defensywny, czyli próba obrony własnych interesów, bądź też ofensywny nastawiony na wdrożenie nowych praw.
Zatem to właśnie z konfliktami międzygrupowymi mamy współcześnie najczęściej do czynienia, co w istotny sposób przyczynia się do funkcjonowania społeczeństwa.
Przeczytaj również: Europejska konwencja praw człowieka
Przeczytaj również: Austria i prawo
Przeczytaj również: Państwo w państwie
Polecane artykuły

Instalacje LPG – fakty i mity
Niestety, wokół instalacji gazowych w samochodach narosło sporo mitów, które często stają się przyczyną tego, że kierowcy rezygnują z takich rozwiązań. Warto więc powiedzieć kilka słów prawdy na ten temat. Nieprawdą jest to, że instalacje gazowe mogą wybuchnąć, o czym dobitnie świadczą statystyki.

Mieszkańcy Afryki należą do najmniej szczęśliwych ludzi na świecie
Na poziom zadowolenia mieszkańców danego kraju wpływa przede wszystkim fakt, jak im się żyje w danym otoczeniu. Pod tym względem najszczęśliwsi są mieszkańcy Europy oraz Ameryki Północnej, najgorzej wygląda zaś sytuacja mieszkańców Afryki, gdzie de facto poziom życia jest najniższy. Wiele z państ